Xiaomi 1 1

چند هفته قبل گزارشی مبنی بر عبور شیائومی از اپل و کسب مقام دوم بازار جهانی موبایل در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱ منتشر شد. حالا شرکت مشهور کانترپوینت گزارش مربوط به ماه ژوئن (خرداد-تیر) را منتشر کرده که طبق اطلاعات ارائه شده، شیائومی در این ماه سامسونگ را هم پشت سر گذاشته و عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی در جهان را کسب کرده است. باید خاطرنشان کنیم این اولین باری است که شیائومی توانسته به چنین موفقیت مهمی دست پیدا کند.

باید ببینیم رشد شگفت‌انگیز شیائومی در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ هم ادامه پیدا می‌کند یا نه. اگرچه احتمالا در این محدوده‌ی زمانی هم سامسونگ می‌تواند موقعیت خود را حفظ کند، اما روی هم رفته گزارش‌های مختلف نشان می‌دهند که رشد شیائومی یک تهدید مهم برای سامسونگ محسوب می‌شود.

شیائومی

طی یک سال گذشته وضعیت شیائومی روزبه‌روز بهتر شده ولی از طرف دیگر آمار فروش گوشی‌های سامسونگ کاهش پیدا کرده، هواوی عملا از بازار جهانی حذف شده و ال‌جی هم دیگر در بازار موبایل حضور ندارد. در نهایت تمام این عوامل فرصت ایدئالی را برای رشد بیشتر شیائومی‌ فراهم کرده‌اند.

اما شیائومی برای اینکه بتواند موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار موبایل تثبیت کند، در ابتدا باید حداقل یک فصل کامل بالاتر از سامسونگ قرار بگیرد و سپس چند فصل پیاپی این مقام را حفظ کند. آیا سامسونگ با عرضه‌ی گوشی‌های تاشوی جدید می‌تواند فاصله‌ی خود را از شیائومی‌ افزایش دهد؟ آیا شیائومی‌ با عرضه‌ی گوشی‌های ارزان‌تر بیش از پیش سامسونگ را تحت فشار قرار می‌دهد؟ طی ماه‌های آینده وضعیت رقابت این دو غول بازار موبایل روشن‌تر خواهد شد.

منبع: GSM Arena