در این نوشتار به ژل ضد عفونی کننده پرداخته ایم و در مورد ویژگی های آن سخن گفته ایم و همچنین به چگونگی استفاده از ان پرداخته ایم که می تواند مخاطبان را آگاه تر نماید. همچنین به محتوایات این ژل که می تواند انواع مختلفی داشته باشد اشاره کرده ایم.

ژل ضد عفونی کننده چیست:

ژل ضد عفونی کننده به مایع ژله مانندی گفته می شود که به صورت بسته بندی در بازار عرضه می شود. از ژل ضد عفونی کننده برای ضد عفونی کردن دست استفاده می شود. در واقع ژل ضد عفونی کننده جایگزینی برای شستشوی دست ها در مواقع اضطراری می باشد که ددسترسی به آب نداریم. البته نباید اشتباه شود، ژل های ضد عفونی کننده فقط باکتری های آلوده کننده را از روی پوست پاک می نمایند، بدون این که آلودگی روی پوست تمیز شود. مثلا اگر دست های شما آلوده به خاک باشد با ژل ضد عفونی کننده فقط می توانید باکتری های موجود را از بین ببرید و خود خاک بر روی دست شما باقی خواهد ماند.

بهترین نوع ژل ضد عفونی کننده ، ژلی است که در کمترین مدت زمان با عدم تحریک پوست، باکتری های موجود بر روی پوست را نابود کند. به این شکل آن باکتری ها به دیگر نقاط بدن شما سرایت نمی کنند.

D6SCMM0KfLCocZ5v

ویژگی های ژل ضد عفونی کننده:

ژل ضد عفونی کننده معمولا مقداری الکل نیز درون خود دارد که باعث از بین بردن باکتری ها و میکروب های موجود بر روی پوست می شود اما میزان این الکل در حدی نیست که باعث خشکی پوست یا حساسیت بر روی آن شود. میزان الکل موجود در ژل ضد عفونی کننده یک مقدار حداکثری دارد که نباید بیشتر از آن مقدار شود و اگرچه مقدار آن بیشتر از مقدار تعیین شده باشد از پخش آن در بازار جلوگیری می شود.

باید به این مورد مهم توجه نمود که در روزهای کرونایی که همه جهان درگیر آن می باشند ژل های ضد عفونی کننده می توانند مورد مهم و قابل اتکایی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری شوند. در حالت کلی ژل ضد عفونی کننده با از بین بردن باکتری ها و میکروب ها و ویروس ها انسان را در مقابل بیماری های واگیردار بیمه می نمایند.

برخی از ژل های ضد عفونی کننده علاوه بر اینکه دست ها را ضد عفونی می کنند باعث رطوبت رسانی به پوست هم می شوند که در واقع این دسته از ژل ها علاوه بر مواد ضد میکروبی که دارند مواد رطوبت رسانی را هم درون خود جای داده اند.

sanitizer 1

مناسب ترین روش برای استفاده از ژل ضد عفونی:

بهترین روش استفاده از ژل ضد عفونی کننده این است که همچون آب و صابون آن را به تمام قسمت های دست خود بمالیم. از زیر ناخن ها گرفته تا لای انگشتان را با آن پوشش دهیم تا هر گونه میکروب احتمالی به این طریق از بین برود.

در حال کلی باید گفت که ژل ضد عفونی کننده می تواند یک مورد بسیار مناسب و مهم برای ضد عفونی دست ها در طول روز باشد که نمی توان در هر زمانی به آب و صابون دسترسی داشت. در محیط هایی مثل محیط کار یا در خیابان و یا هر مکان دیگری که نمی شود مدام دست ها را شستشو داد می توان این ماده را به راحتی جایگزین کرد و خیال خود را از بابت آلودگی به میکروب ها راحت نمود.

coronavirus outbreak decontamination disinfection professional service

از آنجایی که ژل ضد عفونی کننده در بسته بندی های مختلفی وجود دارند بهتر است که همیشه یکی از آن ها را در کیف خود داشته باشیم و از خود در برابر میکروب های نا شناخته و نادیدنی محافظت کنیم.