venom 696x442 1

ونوم: فیلمی ابرقهرمانی برپایه مارول کامیکس به کارگردانی اندی سرکیس و دنباله ونوم است. این فیلم که برپایه کاراکتر ونوم ساخته‌شده، تام هاردی و وودی هرلسون رو به عنوان نقش اصلی خود به همراه دارد. ونوم دومین فیلم از دنیای سینمایی سونی پیکچرز است. 

تاریخ اکران: ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ ، ۴ تیر ۱۴۰۰

برخی از طرفداران از طولانی بودن نام این فیلم شکایت داشتند و معتقد بودند که با توجه به کمیک‌ها باید تنها نام Absolute Carnage در مقابل ونوم قرار می‌گرفت تا عنوان فیلم جذابیت بیشتری داشته باشد.

در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا این دنبال هرگز قرار نبود یک اقتباس از خط داستانی کمیک Absolute Carnage باشد و به همان شکل نام‌گذاری شود؛ شاید اگر این فیلم موفقیت خوبی را در باکس‌آفیس تجربه کند، در فیلم سوم شاهد این نام‌گذاری و اقتباس از کمیک مورد نظر باشیم.

اما تمرکزتان را از روی فیلم دوم که قرار است توسط اندی سرکیس کارگردانی شود، از دست ندهید؛ جهت پی بردن به اطلاعات کامل فیلم ونوم 2 با تایم‌سیتی همراه باشید.

خلاصه داستان ونوم

اندی سرکیس تایید کرد که فیلم ونوم 2 قطعه‌ای خارق‌العاده از سینما خواهد بود؛ اما او چیز زیادی راجع به داستان این فیلم نگفت.

این کارگردان طی گفتگو با IGN گفت:

  • «اکنون راجع به هیچ‌کدام از ایده‌ها نمی‌توانم صحبت کنم. من در مراحل ابتدایی قرار دارم؛ اما در مورد چیزهایی که می‌خواهم به صورت بصری ببینم و اینکه چگونه می‌توانیم کاراکترها را وارد بعد دیگری کنیم، یکسری ایده مشخص دارم.»

مت تولماک یکی دیگر از تهیه‌کنندگان فیلم ونوم 2 که در فیلم نخست نیز همکاری داشت، طی گفتگویی با CinemaBlend اعلام کرد که فیلم دوم روی رابطه بین ادی و ونوم تمرکز خواهد داشت. او به‌طور دقیق گفت:

  • «قلب ونوم همیشه رابطه بین ادی با ونوم بود. این دو شخصیت باید پی ببرند که چگونه کنار یکدیگر زندگی کنند؛ آن‌ها باید پی ببرند که زندگی کنار یکدیگر به لحاظ مختلفی برایشان بهتر و موفقیت‌آمیزتر از زندگی انفرادی است.»

در فیلم نخست متوجه شدیم که ظاهرا ادی براک و ونوم خود را وقف کارهای خوب کرده‌اند و تنها سر افرادی را از بدنشان جدا می‌کنند که بد بودن آن‌ها قطعی باشد. اما آیا ممکن است در ادامه مسیر چیزی اشتباه پیش برود؟

در پایان فیلم نخست ونوم، حضور سیمبیوت دیگری به نام کارنیج در فیلم دنباله وعده داده شد. بااین‌حال آوی آراد، یکی دیگر از تهیه‌کنندگان فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، اعلام کرد که حتی حضور کارنیج نیز منجر به این نخواهد شد که فیلم دوم با درجه بزرگ‌سال ساخته شود. این تهیه‌کننده طی مصاحبه با Collider گفت:

  • «هنگامی‌که نام کارنیج را می‌شنوید، به تنها چیزی که فکر می‌کنید درجه بزرگ‌سال است؛ اما اگر داستان این کاراکتر را بدانید و واقعا کمیک‌ها را بشناسید، پی خواهید برد که هیچ موضوع بزرگ‌سالانه‌ای در اینجا وجود ندارد. او روح شکنجه‌شده‌ای دارد؛ این فیلم مربوط به کاری نیست که او انجام می‌دهد، زیرا ما هرگز مجبور نیستیم چاقویی را که در نقاط مختلف بدن فرو می‌رود و خون از آن سرازیر می‌شود، به‌ تصویر بکشیم. چیزی که باید نشان بدهید مربوط به انگیزه انجام این کار می‌شود.»

تماشای تریلر فیلم ونوم

منبع:wikipedia