gravestone ie

مرورگر اینترنت اکسپلورر پس از گذشت بیش از ۲۵ سال بالاخره سال آینده بازنشسته می‌شود. این مرورگر قدیمی سال‌هاست که از جانب بیشتر کاربران مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار، مایکروسافت در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) آخرین میخ را بر تابوت این مرورگر می‌زند و پشتیبانی از آن برای همیشه به پایان می‌رسد تا مرورگر مایکروسافت اج به طور کامل جایگزین آن شود.

مایکروسافت چند سال قبل برای مرورگر اج مشخصه‌ای موسوم به حالت اینترنت اکسپلورر یا IE mode را معرفی کرد که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد با این مرورگر جدید از سایت‌های قدیمی صرفا سازگار با اینترنت اکسپلورر استفاده کنند. در کمال تعجب، بخش بزرگی از کسب‌وکارهای سرتاسر جهان همچنان از سایت‌های قدیمی برای کارهای خود استفاده می‌کنند که این سایت‌ها فقط با اینترنت اکسپلورر سازگار هستند. مایکروسافت گفته که حداقل تا سال ۲۰۲۹ به پشتیبانی از این مشخصه ادامه خواهد داد.

539719911

اینترنت اکسپلورر‌ سال ۱۹۹۵ از راه رسید.

روی هم رفته عمر اینترنت اکسپلورر‌ مدت‌هاست که به پایان رسیده و این خبر فقط مرگ آن را رسما تایید می‌کند. مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که کاربران اپلیکیشن تحب وب مایکروسافت تیمز دیگر نمی‌توانند از اینترنت اکسپلورر‌ ۱۱ استفاده کنند و در سال جاری هم دسترسی به سرویس‌های مایکروسافت ۳۶۵ از طریق این مرورگر قدیمی متوقف خواهد شد.

مایکروسافت بیش از ۵ سال است که تلاش می‌کند مردم را از استفاده از اینترنت اکسپلورر‌ باز دارد. مایکروسافت اج در سال ۲۰۱۵ ظاهر شد و از آن زمان اینترنت اکسپلورر در حال کشیدن نفس‌های آخرش است

منبع: The Verge