Grand Theft Auto V

سال پیش شرکت «راک‌استار گیمز» اعلام کرد که قصد دارد نسخه‌ی بازسازی‌شده و نسل‌ بعدی بازی‌های جی‌تی‌ای ۵ و جی‌تی‌ای آنلاین را برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری‌ ایکس/ اس منتشر کند. اگرچه پس از این اتفاق بسیاری از طرفداران راک‌استار که در انتظار جی‌تی‌ای ۶ بوده‌اند، ناامید شده و اعتراض کردند اما راک‌استار به‌خوبی می‌دانست که عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی این بازی دوباره می‌تواند بسیاری را برای خرید GTA V وسوسه کند. آن‌ها اکنون تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی GTA V را اعلام کرده‌اند.

طبق اعلام رسمی شرکت راک‌استار، نسخه‌ی نسل بعدی جی‌تی‌ای ۵ و جی‌تی‌ای آنلاین در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس عرضه خواهند شد.

نسخه‌ی جداگانه‌ای از بازی جی‌تی‌ای آنلاین برای دارندگان هر دو پلتفرم نسل‌ بعدی سونی و مایکروسافت در دسترس خواهد بود. با این وجود، نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ جی‌تی‌ای آنلاین در سه ماه اول عرضه‌ی بازی برای دارندگان این کنسول رایگان خواهد بود. همچنین دارندگان اشتراک پلی‌استیشن پلاس در حال حاضر می‌توانند در بازی جی‌تی‌ای ۵ روی کنسول پلی‌استیشن ۴ هر ماه ۱ میلیون دلار پول درون بازی دریافت کنند. این قضیه به‌صورت ماهیانه و تا عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی ادامه خواهد داشت.

نماینده‌ای از شرکت راک‌استار در رابطه با این خبر به سایت گیم‌‌اسپات اعلام کرده است: «نسخه‌ی نسل بعدی بازی GTA V دارای گستره‌ای از بهبودهای فنی، ارتقاهای گرافیکی و بهبود عملکرد و وضعیت اجرایی بازی خواهد بود تا بتواند از پتانسیل کامل جدیدترین سخت‌افزارها استفاده کند و باعث شود تا بازی نسبت به قبل زیباتر و واکنش‌پذیرتر شود.»

نکته‌ی جالب دیگری که می‌تواند برای طرفداران راک‌استار و بازی‌های این شرکت هیجان‌انگیز باشد، این است که این شرکت بیان کرده که سورپرایز‌های بیشتر و سرگرم‌کننده‌تری تدارک دیده که در آینده و در سالروز ۲۰ سالگی بازی جی‌تی‌ای ۳ از آن‌ها رونمایی خواهد کرد. اگرچه بخشی از این سورپرایزها متعلق به جی‌تی‌ای آنلاین خواهد بود اما دقیقاً مشخص نیست که تمام این سورپرایزها به چه چیزی مرتبط باشند و برای دانستن آن‌ها باید تا ۳۰ مهر ۱۴۰۰ (۲۲ اکتبر) منتظر بمانیم.

علاوه بر این، به‌روزرسانی فصل تابستان بازی جی‌تی‌ای آنلاین مزایای ویژه‌ای خواهد داشت که باعث می‌شود بازیکنان بتوانند از برتری‌های نسخه‌ی نسل بعدی این اثر در کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس بهره بیشتری ببرند.

بازی محبوب و پرطرفدار جی‌تی‌ای ۵ به همراه بخش آنلاینش یعنی جی‌تی‌ای آنلاین هم‌اکنون در پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰ و کامپیوتر (از طریق استیم) در دسترس است. با عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی، این سومین نسلی از کنسول‌ها خواهد بود که بازی GTA V برای آن عرضه شده است.

منبع: Gematsu