Apple Car Concept 2020

گروه خودرو سازی هیوندا که در حال مذاکره با اپل برای همکاری در توسعه خودرو می باشند.

سخنگوی هیوندای گفت برای راه اندازی یک ماشین الکتریکی پیشنهاد همکاری با تعدادی از خودروسازان جهانی را داده است و هیوندای موتورز نیز در حال بحث بود.

آنها تأكید كردند كه هیچ كاری نهایی نشده و این دو در مراحل اولیه گفتگو هستند.

رسانه خبری کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد که هیوندای در حال حاضر بررسی پیشنهاد اپل را به پایان رسانده است. در این گزارش آمده است که تنها آنچه برای شروع همکاری لازم بود این بود که رئیس هیوندای ، چونگ ایوی سون ، قرارداد را امضا کند.

هانکیونگ گفت ، همکاری اپل و هیوندای شامل ساخت ماشین های الکتریکی و تولید باتری مورد استفاده خواهد بود. در این گزارش آمده است که هدف از این کار پرتاب این خودرو در سال 2027 خواهد بود.

ماه گذشته ، گزارشی از رویترز گفت که اپل در حال برنامه ریزی برای تولید خودروی الکتریکی خود در سال 2024 است.

منابع به رویترز گفتند که عنصر اصلی یک طراحی جدید باتری است که می تواند به طور اساسی هزینه باتری را کاهش دهد و برد خودرو را افزایش دهد.

هیوندای در حال حاضر باتری های مورد استفاده برای اتومبیل های الکتریکی خود را از تامین کنندگان محلی LG Energy Solution و SK Innovation تهیه می کند. اما این سازنده اتومبیل قبلاً تأیید کرده بود که در حال تولید باتری های نسل بعدی خود است.

رئیس هیوندای ، چونگ ، که در اکتبر سال گذشته به این سمت منصوب شد ، در سخنرانی افتتاحیه خود گفت که این مجموعه در حال برنامه ریزی برای توسعه “ابتکاری ترین فن آوری رانندگی مستقل در جهان” است.

منبع:zdnet