AirPower With AirPods and iPhone Charging

به نظر می‌رسد که اپل هم اکنون در حال توسعه‌ی یک شارژر بدون سیم جدید است که کارکردی همانند شارژر بدون سیم ایرپاور دارد. این اطلاعات جدید توسط تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، مطرح شده‌اند. همان‌گونه که می‌دانید با وجود اینکه اپل از شارژر بی‌سیم ایرپاور در سال ۲۰۱۷ و در کنار آیفون X رونمایی کرد، اما این شرکت بعد‌ها اعلام کرد که توسعه‌ی این شارژر بدون سیم را به طور کامل متوقف کرده است.

Gurman در گزارش تازه‌ی منتشره شده‌ای می‌گوید که اپل هنوز هم به‌دنبال توسعه‌ی شارژر بدون سیمی است که بتوان با آن دستگاه‌های مختلف مانند آیفون، اپل واچ و ایرپادز را به صورت هم‌زمان شارژ کرد.

همان‌گونه که پیش‌تر گفتیم اپل در ماه سپتامبر (شهریور) ۲۰۱۷ از شارژر بدون سیم ایرپاور در مراسمی و در کنار آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X رونمایی کرد. با وجود اینکه در آن زمان به این موضوع اشاره شد که این شارژر بدون سیم در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد. بعد از مطرح شدن شایعه‌های مختلف درباره‌ی به مشکل خوردن اپل در زمان توسعه‌ی این شارژر، این شرکت به صورت رسمی توسعه‌ی این شارژر را در ماه مارچ (اسفند) ۲۰۱۹ متوقف کرد.

گویا شارژر ایرپاور به این دلیل به بازار عرضه نشد که مهندسان اپل نتوانسته بودند برخی مشکلات به وجود آمده در زمان توسعه‌ی این شارژر بدون سیم را حل کنند. از جمله‌ی این مشکلات می‌توان به مشکلات مربوط به تداخل دستگاه‌ها و دیگر مشکلات مربوط به داغ شدن بیش از حد این شارژر اشاره کرد. همچنین اپل در سال ۲۰۲۰ و در کنار رونمایی از آیفون‌های ۱۲، از شارژر بدون سیم و آهن‌ربایی MagSafe رونمایی و به نوعی آن را جایگزین ایرپاور کرد.

magsafe charger iphone

با وجود اینکه توسعه‌ی شارژر بدون سیم ایرپاور توسط اپل متوقف شده است، اما شایعه‌های مختلفی وجود دارند که ادعا می‌کنند اپل در حال توسعه‌ی یک شارژر اینچنینی است. البته بسیاری از شایعه‌های مطرح شده درباره‌ی این شارژر در گذشته مبهم بودند. با این وجود، اطلاعات مطرح شده در گزارش جدید Gurman به روشنی نشان می‌دهند که ممکن است اپل در آینده از شارژر بدون سیمی مشابه ایرپاور رونمایی کند.

علاوه‌بر توسعه‌ی شارژر بدون سیمی و مشابه ایرپاور توسط اپل، اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که این شرکت کوپرتینویی در حال بررسی و توسعه‌ی شارژر‌های بدون سیمی است که می‌توانند از فاصله‌های بیشتر به شارژر کردن دستگاه‌های مختلف بپردازند.

البته باید بگوییم که توسعه‌ی شارژر‌های اینچنینی توسط اپل هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و به احتمال زیاد تا زمان رونمایی از این نوع شارژر‌ها توسط این شرکت سال‌ها فاصله داریم.

منبع: MacRumors